Планується врегулювати правила електронної торгівлі ліками

Рада прийняла за основу законопроект № 3615-1 “Про внесення змін до статті 19 Закону України “Про лікарські засоби” щодо здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами”.

Пропонується дозволити суб’єктам господарювання, які мають ліцензію на роздрібну торгівлю лікарськими засобами, здійснювати електронну роздрібну торгівлю лікарськими засобами (за виключенням окремих категорій ліків),  а також організовувати та здійснювати доставку таких лікарських засобів безпосередньо споживачам, у тому числі із залученням третіх осіб на договірних засадах.

В національне законодавство пропонується імплементувати положення Директиви 2001/83/ЄС:
– наявність у ліцензійному реєстрі інформації про право ліцензіата здійснювати електронну роздрібну торгівлю;
– наявність на сайті державного органу контролю переліку суб’єктів, які здійснюють електронну роздрібну торгівлю лікарськими засобами, та можливість перевірки достовірності інформації про право ліцензіата здійснювати дистанційну торгівлю та місце, з якого здійснюється доставка ліків;
– наявність офіційного веб-сайту у суб’єкта господарювання, його впізнаваність та можливість перевірки легітимності через гіперпосилання на сайт органу державного контролю тощо.

В якості третіх осіб, які на договірних засадах можуть залучатися для здійснення доставки лікарських засобів споживачеві, пропонується визначити власну кур’єрську службу, або ж можуть залучатися на договірних засадах кур’єрські служби доставки, оператори поштового зв’язку, які повинні дотримуватися умов зберігання ліків. При цьому відповідальність перед споживачем несе суб’єкт господарювання, який здійснює електронну роздрібну торгівлю лікарськими засобами.

Законопроектом дозволяється електронна роздрібна торгівля рецептурними ліками лише за умови надання електронного рецепту, а також сильнодіючими, отруйними, радіоактивними та імунобіологічними лікарськими засобами, що не будуть включені МОЗ до переліку лікарських засобів, електронна роздрібна торгівля якими заборонена.

Також цим законопроектом суб’єктів господарювання зобов’язують здійснювати доставку лікарського засобу виключно з аптечних закладів, що внесені в перелік суб’єктів, які мають право на здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами.