Планується запровадити прискорений перегляд інструментів держрегулювання бізнесу

Кабмін ініціював законопроект, яким передбачається створення Комісії з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання.

Комісію очолить Міністр економіки України, до складу увійдуть представники ОПУ, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, Мін’юсту, Мінфіну, Мінцифри, Мінрегіону, ДРС.

Комісія засідатиме щонайменше двічі на місяць. В рамках засідань Комісії передбачається, що органи влади будуть «захищати» інструменти, які необхідно залишити для ефективного та якісного регулювання бізнесу.

Уряд на підставі пропозицій Комісії затверджуватиме Виключний перелік інструментів регулювання бізнесу.

З 1 січня 2023 року інструменти держрегулювання, які не будуть визначені законами та не включені до постанови про Виключний перелік, визнаватимуться недійсними.

Водночас, законопроект пропонує, що в разі необхідності запровадження після 1 січня 2023 року нового інструменту державного регулювання господарської діяльності, орган влади ініціюватиме внесення такого інструменту до Виключного переліку з одночасним виключенням з нього 2 інших інструментів в цій же сфері.

Також законопроект пропонує створення Єдиної державної електронної системи дозвільних документів, яка забезпечить діджиталізацію інструментів з Виключного переліку.