Плануються зміни у сфері надання житлово-комунальних послуг

Верховна Рада 20 травня прийняла за основу законопроект № 2458 “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг”, який стосується механізму встановлення тарифів на комунальні послуги.

Пропонується передбачити, що зі споживачами комунальних послуг у приватному секторі та у багатоквартирних будинках, які не обрали модель організації договірних відносин, будуть укладені нові договори теплопостачання, постачання гарячої води, централізованого водопостачання тощо.

Зокрема, планується запровадження публічних договорів про надання комунальних послуг. Очікується, що це дозволить уникнути додаткових фінансових витрат, пов’язаних із укладенням договорів у письмовій формі. Для виконавців буде встановлений обов’язок інформування споживачів щодо якості послуг.

Також передбачене запровадження диференційованих тарифів на транспортування та постачання теплової енергії (залежно від наявності/відсутності центральних та індивідуальних теплових пунктів). Крім того, пропонується відхід від вимоги щодо формування побудинкових тарифів на послугу з постачання гарячої води за наявності у таких будинках індивідуальних теплових пунктів.

Визначаються повноваження НКРЕКП щодо встановлення тарифів на послугу з постачання теплової енергії та затвердження типового договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в багатоквартирних будинках для операторів газорозподільних систем.

Законопроектом також пропонується врегулювання деяких питань списання з балансу багатоквартирних будинків та інші зміни.