Платник єдиного податку, який має податковий борг, зобов’язаний перейти на загальну систему

Законом № 466-IX внесено зміни (діють з 23 травня 2020 року) до п.п. 8 п. 298.2.3 ст. 298 Податкового кодексу щодо переходу платників єдиного податку на сплату інших податків і зборів, у разі порушення умов застосування спрощеної системи оподаткування.

Платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів у разі наявності податкового боргу у розмірі, що перевищує суму, визначену абзацом третім п. 59.1 ст. 59 ПКУ, на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів — в останній день другого із двох послідовних кварталів.

Податкова вимога не надсилається (не вручається) податковим органом платнику у якого виник податковий борг, якщо загальна сума податкового боргу не перевищує 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (п. 59.1 ст. 59 ПКУ).

Отже, сума податкового боргу, наявність якого на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів зобов’язує платника єдиного податку перейти на загальну систему оподаткування, має перевищувати 1020 грн (60 х 17 грн).

Про це поінформувало ГУ ДПС у Запорізькій області.