Платників податків просять зараховувати кошти на нові рахунки

З 1 січня 2020 року введено в дію нові рахунки для зарахування податків, зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів, рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ, системі електронного адміністрування реалізації пального і спирту етилового, рахунки для зарахування ЄСВ та депозитні рахунки митних органів, рахунки для зарахування власних надходжень.

Нові рахунки відкриті з урахуванням міжнародного номеру банківського рахунка IBAN, який налічує 29 знаків.

Казначейство звертає увагу платників податків, що попередні рахунки закриті ще з початку 2020 року.

Незважаючи на це, протягом трьох операційних днів 2020 року (03, 08, 09 січня) платниками податків було спрямовано 271,7 тис. платіжних трансакцій на недіючі рахунки. Відповідно такі кошти Казначейством не зараховуються, а повертаються банківським установам як «нез’ясовані надходження».

Тому Казначейство вкотре звертається з проханням забезпечити правильність сплати податків, зборів, платежів на нові реквізити рахунків, які розміщені на вебпорталі Казначейства та на вебсторінках головних управлінь Казначейства. Також реквізити можна отримати у відповідних органах, що контролюють справляння надходжень бюджету.

Реквізити рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ, системі електронного адміністрування реалізації пального і спирту етилового, рахунків для зарахування ЄСВ необхідно отримати у відповідних органах ДПС, реквізити депозитних рахунків митних органів – у відповідних органах Держмитслужби.