Податкова амністія завершується, але депутати пропонують продовження

Кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб завершується 1 березня 2023 року.

Як повідомили у ДПС, у рамках «податкової амністії» вже задекларовано 6,2 млрд грн, сума одноразового збору склала 379,5 млн гривень. За період воєнного стану в Україні було задекларовано 3,92 млрд грн, сума одноразового збору 246,6 млн гривень.

Податківці закликають громадян не зволікати та скористатись можливістю легалізувати активи, з яких станом на 1 січня 2021 року не були сплачені податки. Разом із декларацією подаються копії документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування.

Із задекларованих активів громадянин сплачує збір: 5% вартості валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні; 9% вартості валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також інших активів, що знаходяться за кордоном; 2,5% з номінальної вартості державних облігацій України.

В такому разі держава гарантує звільнення від відповідальності за порушення податкового, валютного законодавства. Контролюючі органи не будуть перевіряти джерела отримання декларантом доходів, за рахунок яких було одержано/набуто задекларовані активи. Гарантується нерозголошення державними органами та їхніми посадовими особами відомостей, що містяться в одноразових добровільних деклараціях, без відповідного рішення суду.

Втім, народні депутати вважають, що дану кампанію варто продовжити. У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 9023, яким передбачається визначити, що період декларування проводиться з 1 вересня 2021 року до 31 грудня року, наступного за роком, в якому припинено або скасовано воєнний стан.

Також пропонується не поширювати декларування на громадян рф (крім громадян рф, яким надано статус учасника бойових дій після 14 квітня 2014 року), та осіб, місцем постійного проживання (перебування, реєстрації) яких є рф.