Податкова роз’яснила особливості звільнення від ЄСВ на карантині

Як відомо, звільненням від сплати ЄСВ за себе за березень-квітень 2020 року можуть скористатися ФОП, особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, та члени фермерських господарств.

Вказані особи тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ за періоди із 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року, при чому лише «за себе». Відсутні штраф та пеня за несвоєчасну сплату ЄСВ за ці звітні періоди.

У ДПС роз’яснили: якщо платник уже здійснив оплату внесків за вказані періоди, такі суми зараховуватимуться податковими органами у рахунок майбутніх платежів, без будь-яких заяв.

Разом з цим, платники ЄСВ на власний розсуд вирішують питання щодо застосування передбаченого звільнення. Тобто, вони можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату ЄСВ за вказані періоди. У такому разі самостійне визначення платником бази нарахування ЄСВ за вказані періоди у «Звіті про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» свідчитиме про прийняття платником рішення про нарахування обчислення та сплату ЄСВ за вказані періоди.