Податкову міліцію ліквідують – прийнято Закон про Бюро економічної безпеки

ВР прийняла Закон “Про Бюро економічної безпеки України”, який розділяє сервісну і правоохоронну функції податкової служби та ліквідує податкову міліцію.

Бюро економічної безпеки України є центральним органом виконавчої влади, на який покладаються завдання щодо протидії правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави.

Законом визначаються завдання, функції та повноваження Бюро, контроль за його діяльністю, правовий статус, обов’язки та відповідальність працівників (яких буде не більше 4000 осіб), взаємодія з державними органами, підприємствами, установами та організаціями, компетентними органами інших держав тощо.

Бюро отримає безпосередній (у тому числі автоматизований) доступ до автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів і банків (баз) даних, держателем (адміністратором) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування, користується державними, у тому числі урядовими, засобами зв’язку і комунікацій, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами. Детективи та старші детективи Бюро матимуть повноваження для оперативно-розшукової діяльності, а також досудового розслідування злочинів.

Директора Бюро призначатиме Кабмін за поданням Прем’єр-міністра за пропозицією конкурсної комісії.