Подати звіт про використання води можна онлайн

Бізнес відтепер може скористатися новою послугою онлайн-звітування про використання води. Подати звіт можна через Е-кабінет водокористувача на сайті e-services.davr.gov.ua.

Наразі в Україні є понад 15 тисяч водокористувачів, які на початку 2021 року мають подати звіти про використання води. Подання звіту в електронній формі дозволить їм зекономити час і кошти на логістиці. Адже витрати одного великого та середнього водокористувача на підготовку документів у паперовій формі та необхідності відвідування організацій становлять у середньому 2 тис. грн, тривалість – до 12 годин. Для підготовки Е-звіту прогнозні витрати для одного водокористувача (великого, середнього) в середньому становитимуть 227 грн, а витрати часу скоротяться завдяки відсутності поїздок та очікувань у чергах.

Окрім цього, запровадження Е-звітності дозволить мінімізувати кількість помилок у звітах (автоматична перевірку формату та логічний контроль сум), зробити процес подання звіту більш прозорим (документи не можуть загубитися; заявник бачитиме всі етапи проходження свого звіту).

Отже, тепер водокористувачі отримали повний перелік електронних послуг зі спецводокористування, включаючи отримання, внесення змін та анулювання дозволу на спецводокористування.