Посилено відповідальність за пошкодження телекоммереж

ВРУ прийнято Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту телекомунікаційних мереж”.

Законом посилено кримінальну та адміністративну відповідальність осіб за пошкодження, руйнування складових телекомунікаційної мережі.

Для цього внесено відповідні зміни до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Оновленою ст. 147 КпАП передбачається:

порушення правил охорони телекомунікаційних мереж або пошкодження телекомунікаційної мережі чи технічних засобів телекомунікації, чи споруд електрозв’язку, що входять до складу телекомунікаційної мережі, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян 100-200 НМДГ, на посадових осіб 300-400.

Оновленою ст. 360 КК передбачається:

Умисне пошкодження або руйнування телекомунікаційної мережі чи технічних засобів телекомунікації, чи споруд електрозв’язку, що входять до складу телекомунікаційної мережі, якщо такі дії спричинили припинення надання телекомунікаційних послуг, – караються штрафом 1000 – 3000 НМДГ або громадськими роботами на строк до 120 годин, або обмеженням волі на строк від 1 до 3 років.

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або загальнонебезпечним способом, – караються штрафом 3000 – 10000 або позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.

Майнова шкода визнається заподіяною у великому розмірі, якщо її розмір у 1000 і більше разів перевищує НМДГ. Тяжкими наслідками у цій статті вважаються дії, що спричинили припинення надання телекомунікаційних послуг на критично важливі об’єкти інфраструктури.