Повідомлення суддів про втручання в їхню діяльність: ВРП узагальнила практику

Секретаріат Вищої ради правосуддя здійснив комплексне Узагальнення практики розгляду ВРП повідомлень суддів про втручання в їхню діяльність щодо здійснення правосуддя та інших рішень ВРП щодо вжиття заходів забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя у 2021 році.

В Узагальненні, яке містить понад 150 сторінок, детально проаналізовані правові засади розгляду органом суддівського врядування повідомлень суддів про втручання в їхню діяльність щодо здійснення правосуддя.

Проведений порівняльний статистичний аналіз надходження повідомлень суддів за роками, у розрізі юрисдикції суду, за суб’єктами втручання, за підставами звернення до ВРП.

Здійснений загальний огляд повідомлень суддів про втручання, які надійшли у минулому році. Зокрема, на прикладах проаналізовані найрізноманітніші види і форми втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя з боку:

  • правоохоронних органів;
  • народних депутатів, депутатів місцевих рад, представників органів виконавчої влади та інших осіб;
  • адвокатів.
  • громадян та їх об’єднань, засобів масової інформації.

Узагальнення містить огляд рішень, прийнятих ВРП у 2021 році за результатами розгляду повідомлень про втручання. Описано, у яких випадках затверджуються висновки членів ВРП про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

Також здійснено аналіз реагування на прийняті ВРП рішення за результатами розгляду повідомлень суддів про втручання.

В Узагальненні йдеться і про рішення Вищої ради правосуддя щодо вжиття інших заходів забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.