Працевлаштування іноземців пропонують спростити

В парламенті зареєстровано депутатський законопроект № 10272 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо подолання та упередження негативних наслідків масової трудової міграції українців за кордон. Втім, певна частина запропонованих змін стосується працевлаштування іноземців в Україні.

Розмір плати за видачу дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства пропонується встановити на рівні 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а продовжувати дію дозволу – безкоштовно (зараз 2 – 6 прожиткових мінімумів залежно від тривалості дії дозволу).

Також планується скасувати вимоги про мінімальний розмір зарплати для працівників, необхідний для отримання дозволу. Повноваження з видачі цих дозволів хочуть передати Державній міграційній службі.

Що ж стосується працевлаштування за кордоном, суб’єктам господарювання, які надають послуги з посередництва у такому працевлаштуванні, пропонується повністю заборонити отримувати від громадян, яким надано послуги, гонорари, комісійні та інші винагороди. Оплату цих послуг з працевлаштування повинен здійснювати виключно роботодавць, якому надано такі послуги. За стягнення з громадян будь-яких винагород за посередництво у працевлаштуванні проектом передбачається адміністративний штраф 34 – 51 тис. грн.