Правовий статус паперових та електронних документів у кримінальному процесі буде однаковим

Президент України подав на розгляд до Верховної Ради як невідкладний проект закону, що дасть змогу запровадити електронну систему взаємодії між учасниками кримінального процесу.

Законопроект «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування» передбачає, що правовий статус паперових та електронних документів у кримінальному процесі буде однаковим.

«Це дасть змогу перейти від тисяч сторінок паперових томів кримінальних проваджень до використання електронних носіїв без шкоди для розслідувань. Також це значно полегшить взаємодію суду, сторони обвинувачення та сторони захисту, що допоможе підвищити ефективність їхньої роботи», – зазначив Володимир Зеленський.

Крім того, зменшиться надмірна бюрократизація процесів, адже спроститься та прискориться підготовка й опрацювання документів з боку слідчих і прокурорів.

Адвокати зможуть швидше подавати заяви та клопотання й матимуть змогу ознайомлюватися з матеріалами кримінальних проваджень в електронному вигляді.

Суд отримає можливість досліджувати документи та докази в електронній формі. Зараз же це можна зробити лише у слідчих або прокурорів, фізично приїхавши до них.