Правила користування гуртожитками визначено по-новому

Діє нова редакція Примірного положення про користування гуртожитками, затверджена постановою Кабінету міністрів України від 20.06.2018 № 498. Документом визначено порядок користування гуртожитками – жилою площею, жилими та іншими приміщеннями в них. Положення поширюється на всі гуртожитки незалежно від форми власності, крім студентських гуртожитків.

Затверджене Примірне положення дозволить забезпечити урегулювання питань користування приміщеннями у гуртожитках відповідно до норм законів «Про приватизацію державного житлового фонду», «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» та Житлового кодексу з урахуванням останніх внесених до них змін.

Передбачено, що жила площа в гуртожитках (не менше ніж 6 кв. метрів на одну особу) надається:

– у вигляді окремого жилого приміщення для відособленого користування однієї особи чи сім’ї;
– у вигляді ліжко-місця для проживання одиноких осіб, які не перебувають між собою в сімейних відносинах.

Для отримання в користування жилої площі в гуртожитку необхідно подати заяву на ім’я керівника підприємства, установи, організації, органу місцевого самоврядування. На підставі відповідного рішення адміністрацією видається ордер (форма якого теж оновлена), який є єдиним документом, що підтверджує право вселення в гуртожиток.

Також документом врегульовані права та обов’язки наймачів жилої площі в гуртожитках, а також організації, що здійснює управління гуртожитком.