Правила відбування адміністративного арешту врегулюють законом

ВР прийняла за основу законопроект № 3047а “Про правила відбування адміністративного арешту”, яким пропонується визначити порядок відбування особою адміністративного арешту в ізоляторі тимчасового тримання, що є структурним підрозділом територіального органу поліції:

  • затвердити порядок поміщення та розміщення осіб до ІТТ;
  • визначити права та обов’язки заарештованих осіб, їх матеріально-побутове та медичне забезпечення (заарештовані особи тримаються у камерах площею не менше 4 кв. м. у розрахунку на одну особу, забезпечуються постільними речами, столовими приборами, милом, миючими засобами, щоденним триразовим безкоштовним харчуванням тощо);
  • здійснювати відеоспостереження в ІТТ – з метою забезпечення безпеки осіб, що там утримуються.

До основних повноважень Національної поліції пропонується додати конвоювання осіб, затриманих за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, узятих під варту, обвинувачених або засуджених до позбавлення волі, а також охорони таких осіб у залі суду.

Також прийнято за основу законопроект № 3048а про внесення змін до КпАП. Пропонується викласти у новій редакції низку статей та доповнити КпАП новими статтями:

  • ст. 326-1 (Клопотання про здійснення приводу та його розгляд);
  • 326-2 (Виконання ухвали про здійснення приводу) щодо встановлення порядку здійснення приводу особи, яка ухиляється від відбування адміністративного арешту;
  • ст. 328-1 (Клопотання про призупинення строку відбування адміністративного арешту та його розгляд) стосовно порядку призупинення строку відбування адміністративного арешту та його розгляду.