Правила видачі автономерів зміняться

Уряд подасть до парламенту розроблений МВС законопроект про зміни у правилах видачі номерних знаків для транспортних засобів.

Пропонується передати виготовлення номерних знаків для ТЗ, що підлягають державній реєстрації, та номерних знаків для разових поїздок суб’єктам господарювання.

Наразі Головний сервісний центр МВС щороку проводить тендерну процедуру щодо замовлення, виготовлення та закупівлі номерних знаків на авто. Потім закуплені автономери передає до регіональних сервісних центрів МВС, які, у свою чергу, передають їх до територіальних сервісних центрів МВС. Така процедура вкрай громіздка та економічно невигідна.

Раніше при реєстрації ТЗ людина отримувала свідоцтво про реєстрацію та номерний знак. Тепер отримуватиме лише свідоцтво, а вже автономер замовлятиме в тому місці, яке має право виготовляти його за державним стандартом.

Дана ініціатива дає можливість громадянам на свій розсуд обирати комбінації номерних знаків, які є у вільному доступі, а не лише ті, які є в сервісному центрі МВС.

Власник авто матиме можливість зайти в Електронний кабінет водія, знайти вільний номер та забронювати його.

Крім того, передача даної функції суб’єктам господарювання сприятиме розвитку малого бізнесу.