Президент доручив уряду і парламенту поліпшити бізнес-клімат в Україні

Президент України Володимир Зеленський доручив новому уряду у співпраці з новим складом парламенту поліпшити бізнес-клімат у країні, переглянути трудове законодавство та запровадити єдину систему електронних послуг.
Для стимулювання інвестицій парламент має до 1 жовтня 2019 року ухвалити Закон про концесії і Закон про оренду державного та комунального майна (нова редакція), а до 1 січня 2020 року – Закон щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні та посилення захисту іноземних інвестицій.
Крім того, до 1 грудня 2019 року уряд повинен провести переговори та укласти угоди про розподіл продукції з переможцями конкурсів на надрокористування.
Президент також заявив, що для поліпшення бізнес-клімату в державі до 1 жовтня 2019 року потрібно створити умови для зниження комерційними банками кредитних ставок, доступності іпотеки та кредитування бізнесу.
Кабінету Міністрів доручено до 1 жовтня поточного року спрямувати у Верховну Раду законопроект про Службу фінансових розслідувань, а парламенту – ухвалити цей документ до 1 грудня.
Також Президент наголосив на важливості детінізації економіки. Для цього до 1 жовтня 2019 року буде підготовлено законопроект про легалізацію грального бізнесу та видобутку бурштину, які мають бути ухвалені до 1 грудня.