Президент підписав Кодекс з процедур банкрутства

Президент України Петро Порошенко сьогодні, 15 квітня, підписав Кодекс з процедур банкрутства, який було прийнято ще в жовтні 2018 року.

Документом, зокрема, вводиться інститут банкрутства фізичних осіб, визначаються умови і порядок відновлення платоспроможності боржника-юрособи або визнання його банкрутом і застосування ліквідаційної процедури з метою повного або часткового задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.

Кодекс викладено у чотирьох книгах: Книга 1. Загальна частина; Книга 2. Арбітражний керуючий; Книга 3. Банкрутство юридичних осіб; Книга 4. Відновлення платоспроможності фізичної особи.

Кодекс набуває чинності і вводиться в дію через 6 місяців з дня його офіційного опублікування, за винятком положень, які визначають створення електронної торгової системи та авторизації електронних майданчиків (набирають чинності та водяться в дію через 3 місяці з дня офіційного опублікування).

З моменту набуття чинності Кодексу втратить чинність Закон України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

З дня набуття чинності Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу, незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на момент набрання чинності цим Кодексом перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкротом”. Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у цих справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.