Президент підписав Закон про зміни у адмініструванні податків

Президент Володимир Зеленський підписав Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей в податковому законодавстві”.

Закон передбачає спрощення системи адміністрування податків, запровадження міжнародних стандартів податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі, імплементацію положень Плану BEPS, розширює інвестиційні стимули, створює умови для реформування ДПС.

Зокрема, Закон  розширює можливості онлайн-сервісів для платників податків. Платник, який подає звітність в електронному вигляді або пройшов електронну ідентифікацію олнайн в електронному кабінеті, зможе подати заяву про бажання отримувати документи від податкових органів у електронному вигляді.

Втім, раніше експерти наголошували, що норми відповідного законопроекту №1210 вже не відповідають економічним реаліям, у Раді підприємців при КМУ навіть назвали його «податковим терором». Категорично проти цього законопроекту виступили й бізнес-асоціації.

Одночасно з підписанням Закону Президент передав парламенту пакет пропозицій щодо внесення змін до його тексту, які повинні бути підготовлені у тримісячний строк у співпраці з експертами та бізнесом:

– впровадити прозорі і деталізовані механізми реалізації положень щодо обмежень, запроваджених для запобігання ухиленню від оподаткування;

– визначити чіткі та зрозумілі правила оподаткування контрольованих іноземних компаній та надати платникам податків достатнього часу для забезпечення збору даних та інформації, необхідних для декларування відповідних об’єктів оподаткування (з урахуванням обмежувальних заходів, пов’язаних з поширенням у світі COVID-19);

– зменшити розмір штрафів за окремі незначні податкові правопорушення;

– забезпечити захист даних та інформації, отриманих органами контролю зі звітності резидентів України щодо доходів.

Окрім того, Президент запропонував Кабміну внести до ВРУ законопроекти щодо одноразового декларування та щодо системного вдосконалення та спрощення процедур адміністрування податків і зборів.