Президент підписав Закон про оподаткування електронних послуг нерезидентів

Президент України підписав Закон № 1525-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам».

Документ визначає особливий порядок оподаткування ПДВ компаній-нерезидентів, що надають електронні послуги особам, які проживають на території України.

Мета – збільшити надходження до державного бюджету від ПДВ.

Іноземні компанії, які постачають українцям електронні послуги, будуть зобов’язані зареєструватися платниками ПДВ (за спрощеною процедурою через спеціальний е-сервіс), якщо загальна сума від здійснення відповідних операцій перевищує 1 млн грн на рік.

Нерезиденти складатимуть спрощену звітність в електронній формі державною або англійською мовою.

Від ПДВ звільняються:

  • операції з постачання послуг з дистанційного навчання через Інтернет, якщо ця мережа використовується виключно як засіб комунікації між викладачем і слухачем;
  • операції з постачання освітніх послуг шляхом доступу до публічних освітніх, наукових та інформаційних ресурсів у мережі Інтернет з галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, якщо їхнє проведення та надання не потребує участі людини.

З 1 січня 2022 року скасовується ПДВ при оплаті українськими компаніями послуг з виробництва або розповсюдження реклами за кордоном.

У Офісі Президента зазначили, що такі правила оподаткування вже стають звичною практикою в іноземних державах, наприклад у країнах Європейського Союзу, Австралії, Білорусі, Казахстані тощо.