Продовжено мораторій на стягнення заставленого майна за кредитами в іноземній валюті

Президент України підписав Закон № 895-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті».

До 21 квітня 2021 року продовжується дія мораторію на стягнення зазначеного майна громадян України та встановлюється заборона на примусове стягнення майна (майнових прав), якщо воно використовується як місце постійного проживання позичальника або є об’єктом незавершеного житлового будівництва.

Мораторій продовжено з огляду на ситуацію, у яку потрапили позичальники через знецінення національної валюти з 2008 року, та, як наслідок, неможливість сплачувати кредити в іноземній валюті за поточним валютним курсом.

Також встановлюється заборона на примусове стягнення іншого майна (майнових прав) за договорами іпотеки з осіб, які мають зобов’язання за кредитами, наданими їм в іноземній валюті, та заборона кредитним установам відступати на користь іншої особи свої права вимоги до позичальника.

Очікується, що Закон сприятиме захисту майнових прав громадян з огляду на погіршення їхнього фінансового становища через пандемію коронавірусу, надасть підтримку громадянам України, які мають невиконані зобов’язання за кредитними договорами в іноземній валюті.