Продовжено можливість застосування фінансової реструктуризації

Верховна Рада прийняла Закон “Про внесення змін у деякі закони України щодо вдосконалення процедури проведення фінансової реструктуризації” (законопроект №1070).

Зміни ухвалено, враховуючи високу частку непрацюючих кредитів в кредитному портфелі банківської системи України (за станом на 01.07.2019 досягла рівня 50,8% від загального обсягу кредитів (один з найвищих показників у світі), а також високий обсяг портфеля непрацюючих кредитів (близько 414,9 млрд грн) у банках державного сектора (становлять 71,4% всіх непрацюючих кредитів банківської системи України, понад 90% непрацюючих кредитів банків державного сектора припадає на корпоративний сегмент).

Закон робить можливим спільне проведення процедури фінреструктуризації для кількох боржників, які є пов’язаними особами, але мають різних (несумісних) кредиторів.

Продовжено можливість застосування механізму фінансової реструктуризації ще на 3 роки (нагадаємо, що Закон «Про добровільну фінансову реструктуризацію» мав завершити дію в жовтні 2019 року).