Профспілки не погоджуються із аргументацією законопроекту про скасування 8 березня

Профспілкова спільнота України відреагувала на резонансний законопроект № 9009 про внесення змін до КЗпП щодо скасування та встановлення свят.

Нагадаємо, що законопроектом пропонується встановити у Кодексі законів про працю України наступні святкові вихідні дні: 25 лютого – День української жінки (День українки) – День народження Лесі Українки; 9 березня – Шевченків день – День народження Тараса Шевченка; друга неділя травня – День матері. Відповідно, пропонується скасувати: 8 березня – Міжнародний жіночий день; 1 травня – День праці; 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги).

Федерація професійних спілок України висловила свою позицію: встановлення нових свят підтримує, але не погоджується із обґрунтуванням, що  8 березня та 1 травня є «комуністичним рудиментом».

«Насамперед  це загальносвітові міжнародні свята, а не радянські. Ці свята є державними в усіх країнах Європейського Союзу і відзначаються ними щороку, що свідчить про певну вагу та значимість цих свят для передових демократій», – йдеться у заяві Федерації.

Профспілки вважають, що упорядкування державних свят в Україні потребує системного, а не точкового підходу.