Прокуратура розслідує факт укриття клінікою інформації про пацієнта, хворого на коронавірус

Прокуратура міста Києва ініціювала проведення досудового розслідування стосовно службових осіб приватної медичної клініки, які не повідомили державні органи України про пацієнта, хворого на коронавірус.

Згідно інформацією, оприлюдненою у ЗМІ, киянин, який нещодавно відвідував Швейцарію, зробив тест в одному з приватних медичних центрів столиці. Проте центр не повідомив про позитивний тест пацієнта Міністерство охорони здоров’я та Центр громадського здоров’я. Діагноз підтвердила і надала інформацію державним органам України одна з німецьких лабораторій.

Як повідомила прес-служба прокуратури Києва, відомості за вказаним фактом внесено до ЄРДР за ч. 1 ст. 325 Кримінального кодексу України (Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань.

Нагадаємо, нещодавно було посилено відповідальність за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням.Такі дії карають штрафом 1000-3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням/пзбачленням волі на строк до 3 років. У разі, якщо ці дії спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, відповідальність передбачена у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.