Промисловий безвіз між Україною та ЄС продовжено

Угоду про так званий “економічний/промисловий безвіз” між Україною та Європейським Союзом пролонговано до червня 2024 року (угода мала закінчитися 5 червня 2023 року).

Українські підприємці зможуть надалі не платити жодних мит, квот і тарифів під час експорту товарів у ЄС.

Разом з тим, у МЗС України наголосили, що запроваджені 2 травня Європейською Комісією під тиском окремих держав-членів ЄС обмежувальні заходи на чотири види продукції українського експорту – пшеницю, кукурудзу, ріпак та насіння соняшнику – є необґрунтованими, завдають шкоди українським виробникам та відповідно послаблюють економіку України в умовах триваючої повномасштабної війни.

“Очікуємо, що ці обмеження, які діють до 5 червня цього року, не будуть продовжені після цієї дати і будуть скасовані в повному обсязі. В іншому разі розцінюватимемо продовження торговельних обмежень як приклад подвійних стандартів, який лише підриватиме солідарність ЄС з Україною та демонструватиме неспроможність інституцій ЄС застосовувати норми установчих договорів ЄС та Угоди про асоціацію. Ми закликаємо ті країни-члени, які стоять за спробою продовжити обмеження, утриматися від такого кроку і обрати шлях вирішення спірних питань, який відповідав би принципам єдиного ринку, нормам Угоди про асоціацію та СОТ”, – йдеться у повідомленні МЗС.