Пропонується збільшити штрафи для водіїв, що не пропускають “швидку допомогу”

В парламенті зареєстровано законопроект № 2787, який пропонує посилити адміністративну відповідальність водіїв, що не бажають надавати пріоритет в русі спецтранспорту.

Мова йде про машини аварійно-рятівних служб, спеціального санітарного транспорту меддопомоги, пожежних і поліції з увімкненими спеціальними світловими або звуковими сигнальними пристроями.

Згідно законопроекту, за ненадання пріоритету такому спецтранспорту пропонується штрафувати водіїв на 40-50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680-850 грн). Раніше таке порушення передбачало штраф від 510 до 680 грн.

А в разі створення аварійної ситуації (наприклад, якщо винуватець змусив інших учасників руху різко змінити швидкість, напрямок руху або вжити заходів для забезпечення безпеки) передбачається штраф в 50-60 неоподатковуваних мінімумів (850-1020 грн) або позбавлення прав на півроку – рік.

За повторне порушення цих пунктів протягом року пропонується штраф в 60-100 неоподатковуваних мінімумів (1020-1700 грн) або позбавлення прав на 1-3 роки.

Автор законопроекту – нардеп фракції “Слуга народу” Жан Беленюк.