Пропонується надати військовослужбовцям право виїзду за кордон

У Верховній Раді зареєстровано депутатський законопроект № 8090 «Про зміни до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», яким пропонується надати військовим право виїзду за кордон – з метою провідати членів сім’ї.

Законопроект передбачає, що під час дії воєнного стану військовослужбовці ЗСУ, інші категорії, які безпосередньо брали участь у заходах забезпечення оборони України протягом не менше ніж 90 днів, мають право використати відпустку (вже передбачену в чинному законодавстві додаткову відпустку для військовослужбовців під час воєнного стану) для виїзду за кордон з метою провідати рідних.

При цьому обчислення тривалості такої відпустки відбувається без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад, але не більше 4 діб в один бік. Надання військовослужбовцям відпусток здійснюється за умови одночасної відсутності не більше 5% загальної чисельності підрозділу.

Крім того, пропонується зараховувати час проходження військової служби до вислуги років та стажу роботи для призначення пенсій на пільгових умовах – із розрахунку 1 місяць служби за 3 місяці роботи.