Пропонується нова модель оподаткування автомобілів акцизним податком

Запровадити нову модель оподаткування акцизним податком легкових автомобілів пропонується законопроектом № 8487 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування  акцизним податком легкових транспортних засобів», внесеним до парламенту групою депутатів на чолі з Ніною Южаніною.

У запропонованій системі передбачається заміна оподаткування одиниці об’єму двигуна транспортного засобу на оподаткування одиниці легкового транспортного засобу.

Також запропоновано встановити базові ставки акцизного податку для нового легкового ТЗ з бензиновим двигуном об’ємом 1000 куб. см у розмірі 50 євро за одиницю, а для нового легкового ТЗ  з дизельним двигуном об’ємом 1000 куб. см – 75 євро за одиницю.

Визначення акцизного податку для кожного легкового ТЗ здійснюватиметься шляхом застосування до базових ставок акцизного податку коефіцієнтів (щодо об’єму  двигуна та року випуску ТЗ).

Суттєві пільги традиційно передбачаються для електромобілів.

Окрім того, запропоновано скасувати оподаткування акцизним податком кузовів для легкових ТЗ. Сьогодні ставка для нових кузовів складає 218 євро за одиницю та 872 євро для кузовів, що використовувалися.