Пропонується посилити увагу митниці до об’єктів права інтелектуальної власності

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 1230 про внесення змін до Митного кодексу з метою наближення митного законодавства України до стандартів ЄС у сфері захисту товарів інтелектуальної власності.

Передбачається розширити перелік об’єктів права ІВ, захист яких проходить під час переміщення товарів через митний кордон України, а також розширити кількість випадків, при яких застосовують заходи, пов’язані з призупиненням митного оформлення товарів (а саме ті, які підозрюють у порушенні права ІВ, у т. ч. за ініціативою митниці).

Також в законопроекті йдеться про необхідність відшкодовувати витрати, пов’язані зі зберіганням, знищенням товарів, що підозрюють у порушенні права ІВ.

Законопроектом передбачається запровадити можливість дострокового випуску товарів, митне оформлення яких призупинено за підозрою у порушенні прав ІВ; встановити особливості призупинення митного оформлення та знищення невеликих партій товарів, що переміщують (пересилають) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях.

Запропоновані зміни направлені на те, щоб запобігти та протидіяти переміщенню через кордон України товарів, які порушують права ІВ, та очистити внутрішній ринок від контрафакту.