Пропонується посилити відповідальність за лже-замінування

Уряд ініціював посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про замінування. Відповідний проект закону буде передано до парламенту.

Йдеться про лже-замінування будівель, лікарень, закладів освіти  та інших суспільно важливих об’єктів, виведення з ладу яких може заподіяти майнову шкоду та становити загрозу для життя і здоров’я людей.

Законопроектом посилюється відповідальність за такий вид злочину. Зокрема, передбачено обов’язкове додаткове покарання у вигляді конфіскації майна.

Також посилюється відповідальність за лже-замінування критично важливих об’єктів інфраструктури – передбачено позбавлення волі на строк від 4 до 8 років з конфіскацією майна.

Кількість завідомо неправдивих повідомлень про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності за останній час набула загрозливого масштабу. Згідно з відомостями Національної поліції України лише за п’ять місяців 2019 року слідчими розпочато досудове розслідування близько 600 таких кримінальних правопорушень, що майже дорівнює показникам, зареєстрованим упродовж усього 2018 року.