Пропонується скасувати ліцензування туроператорів

В парламенті зареєстровано законопроект № 4162 “Про внесення змін до Закону України “Про туризм” та деяких інших законодавчих актів щодо основних засад розвитку туризму”.

Пропонується встановити, що право на туристичну діяльність суб’єкт господарювання набуватиме, подавши до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері туризму та курортів, повідомлення про початок здійснення такої діяльності. Така дія замінить ліцензування туроператорської діяльності.

Всіх суб’єктів туристичної діяльності вноситимуть у Єдиний туристичний реєстр.

Відповідно до проекту обов’язковою умовою туроператорської діяльності стане страхування туристів (страхування медичних витрат, від нещасних випадків та витрат пов’язаних з поверненням до України туриста, який перебуває поза межами України, та його проживання до такого повернення)  і забезпечується туроператорами на основі договору доручення або агентського договору із страховиками.

Передбачать і норми, за якими місцеві фонди розвитку туризму утворюватимуть виконавчі органи місцевого самоврядування у складі місцевих бюджетів за рахунок туристичного збору та цільових та інших добровільних внесків підприємств, установ, організацій та громадян.

Також передбачається створення місцевих туристичних фондів, які будуть створюватися виконавчими органами місцевого самоврядування у складі місцевих бюджетів за рахунок туристичного збору, цільових та інших добровільних внесків підприємств, установ, організацій та громадян. Використовуватися гроші будуть виключно для реалізації пріоритетів країни в галузі туризму.

На законодавчому рівні пропонують закріпити обов’язкові умови договору та розмежування відповідальності турагентів і туроператорів та визначення стандартів для туристичної сфери.