Пропонується скасувати переведення часу в Україні

На території України необхідно передбачити час другого часового поясу – без будь-яких переведень годинника. Відповідний проект постанови № 9121 зареєстровано у Верховній Раді.

У пояснювальній записці до проекту його автор, народний депутат Юрій Бублик, зазначає, що в країнах Євросоюзу провели опитування, за результатами якого 80 відсотків жителів ЄС віддали голоси за скасування переходу на зимовий чи літній час. Тому Єврокомісія пропонує відмовитися від переведення годинників двічі на рік після 2019 року.

Нагадаємо, що на сьогодні порядок обчислення часу на території України визначений постановою КМУ від 13.05.1996 № 509. В нашій країні діє час  другого поясу (київський час) – з переведенням щорічно годинникової стрілки: в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед (так званий перехід на літній час); в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад (так званий перехід на зимовий час).

Скасування переведення часу, на думку ініціатора проекту, забезпечить визначення порядку обчислення часу в Україні відповідно до міжнародних правил та географічного розташування України, що в подальшому забезпечить покращення стану здоров’я громадян, зменшення кількості аварій та сприятиме підвищенню рівня працездатності населення. Крім того,  прийняття постанови надасть можливість Україні, яка взяла курс на євроінтеграцію, імплементувати європейське законодавство.