Пропонується спростити процедуру отримання статусу ветерана війни

В парламенті зареєстровано законопроект № 9141 «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо спрощення процедури присвоєння статусу ветерана».

Законопроектом передбачається, що міжвідомча комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій може затребувати у відповідальних органів або осіб необхідні документи, що є підставою для надання статусу, якщо такі документи не були подані на розгляд комісії особою, щодо якої приймається рішення.

Так само структурні підрозділи з питань соціального захисту населення різних рівнів, при розгляді питання про надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни чи надання статусу члена сім’ї загиблого захисника чи захисниці України, за заявою особи або її представника витребовують у відповідальних органів або осіб необхідні документи, що є підставою для надання зазначених статусів, якщо такі документи не були подані на розгляд особою, щодо якої приймається рішення.

Відповідальний орган або особа зобов’язані надати відповідь на запит не пізніше, ніж через 30 діб від дати його надходження.