Пропонується суттєво збільшити термін розгляду заяв про розірвання шлюбу

Законопроектом № 9043 пропонується внесення змін до Сімейного кодексу України щодо зміни терміну розгляду заяв про розірвання шлюбу.

Мета – надати більше часу для обдумання та примирення подружжя. Але це не стосується ситуацій, коли офіційно зафіксовано насильство з боку одного з членів подружжя щодо іншого.

Пропонується у статті 106 СК встановити: якщо подружжя не має дітей та подало заяву до органу ДРАЦС , такий орган складає актовий запис про розірвання шлюбу після спливу 3 місяців, або 1 місяця, якщо було офіційно зафіксовано насильство з боку одного члена шлюбної пари щодо іншого, від дня подання такої заяви, якщо вона не була відкликана (зараз термін – 1 місяць).

У статті 109 СК (розірвання шлюбу за рішенням суду за спільною заявою подружжя, яке має дітей) передбачається встановити, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу після спливу 6 місяців, або ж 1 місяця, якщо було офіційно зафіксовано насильство з боку одного члена шлюбної пари щодо іншого, від дня подання заяви. Так само до закінчення цього строку дружина і чоловік мають право відкликати заяву про розірвання шлюбу (зараз термін – 1 місяць).