Пропонується уточнити механізм розстрочення сплати податків

В парламенті зареєстровано законопроект № 3192 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення механізмів розстрочення податків та зборів».

Законопроектом передбачено, що підставою для розстрочення грошових зобов’язань платника податків (крім зобов’язань зі сплати ЄСВ),  загальний обсяг яких за звітний період не перевищує 50 МЗП, є позитивна податкова історія такого платника та відсутність діючих (раніше укладених і невиконаних) угод про розстрочення або відстрочення.

Під позитивною податковою історією платника податків для цілей цієї статті розуміється відсутність податкового боргу та застосованих фінансових санкцій за порушення податкового законодавства протягом останніх 12 місяців.

Також пропонується уточнити порядок підписання та погодження рішень та договорів про надання розстрочення (відстрочення) податкових платежів.

Передумовами подання проекту стало те, що норми статті 100 Податкового кодексу (якою платникам податків надано право отримувати розстрочення та відстрочення податків та зборів у разі неможливості їх сплати у відповідні терміни) чітко не визначають підстави для надання розстрочень (відстрочень), залишаючи можливість податковій службі безпідставно відмовляти платникам податків у такій преференції. Така невизначеність створює корупційні передумови при розгляді заяв платників податків.