Пропонується вдосконалити механізм створення індустріальних парків

В парламенті зареєстровано законопроект № 4416 про внесення змін до Закону «Про індустріальні парки» з метою стимулювати розвиток виробничих галузей економіки.

Наявний механізм залучення учасників індустріальних парків, закладений у Законі «Про індустріальні парки» показав себе нежиттєздатним, вважають депутати-автори проекту, адже запровадження додаткових посередників між ініціаторами створення парків та учасниками на практиці не забезпечило належну організацію.

Законопроектом пропонується забезпечити прямий зв’язок між ініціаторами створення індустріальних парків та потенційними учасниками, зокрема дати право останнім вносити пропозиції та напрацювання щодо концепції індустріальних парків.

В разі наявності у ініціатора чіткого бачення концепції парку, але відсутності необхідних коштів для проектних розрахунків, передбачається можливість виділення таких коштів для розробки до моменту включення парку до Реєстру.

Наразі в Україні зареєстровано 43 індустріальні парки, більшість з яких не має учасників, а деякі навіть і керуючих компаній, говориться в пояснювальній записці до законопроекту.