Пропонується врегулювати правила встановлення МАФів

Законопроектом № 9233 пропонується встановити чіткий механізм відбору суб’єкта господарювання для отримання права на розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності (т.зв. МАФ) з урахуванням вимог містобудівної документації та будівельних норм, який забезпечить проведення прозорого та чесного електронного конкурсу на «Прозорро.Продажі» – електронний аукціон на конкурентних засадах.

Як пояснюють депутати – автори проекту, зараз МАФи встановлюються у напівзаконний спосіб, а потім ця процедура узаконюється рішенням місцевої влади, тому такий процес має велику кількість корупційних ризиків.

Пропонуються наступні зміни:

  • автоматична реєстрація права на розміщення тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності після підписання схеми її розміщення особою, яка її розробила, та затвердження її особою, на замовлення якої її розроблено;
  • визначення вимог до можливих місць розташування тимчасових споруд;
  • реєстрація права розміщення МАФів здійснюється органом, уповноваженим розпоряджатися земельною ділянкою, у день укладення договору про розміщення тимчасової споруди без звернення суб’єкта господарювання;
  • визначення підстав припинення права на розміщення тимчасових споруд – МАФи, які розміщено самовільно, підлягають демонтажу у порядку, встановленому КМУ.

Очікується, що запропоновані нами зміни дозволять суб’єктам господарювання на конкурсних засадах чесно та прозоро отримати право на розміщення тимчасових споруд, запропонувавши найвищу ціну. А це, у свою чергу, призведе до збільшення надходжень до місцевих бюджетів та забезпеченні рівності суб‘єктів господарювання і прозорі правила гри.