Пропонується встановити акцизний податок на рідини для електронних сигарет

В парламенті зареєстрована законодавча ініціатива, згідно якої пропонується встановити акцизний податок на рідини, що містяться в електронних сигаретах, а також запровадити ефективне  регулювання у сфері виробництва та обігу електронних сигарет.

Відповідний законопроект № 8601 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо оподаткування окремих видів тютюнових виробів» вніс народний депутат Андрій Немировський (БПП).

Так, у Податковому кодексі пропонується:
– визначити поняття «електронні сигарети», «сигари», «сигарили», «малі сигари»;
– додати до переліку підакцизних товарів (продукції) рідини, яка використовується в електронних сигаретах;
– встановити ставку акцизного податку у фіксованих сумах з одиниці товару (продукції).

Окрім того, у Законі про держрегулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів згідно законопроекту встановлюється заборона продажу електронних сигарет неповнолітнім, вимоги до маркування електронних сигарет та введення електронних сигарет на ринок.

В пояснювальній записці зазначається, що законопроект підготовлено на основі досвіду європейських країн, які вже запровадили акцизний податок на рідини, що використовуються в електронних сигаретах (Польща, Фінляндія, Естонія, Кіпр). Таким чином прийняття законопроекту дозволить імплементувати європейський досвід контролю за обігом електронних сигарет, заборонити продаж електронних сигарет неповнолітнім.

На думку автора проекту, жорстке законодавче регулювання поширення електронних сигарет захистить молодь, створить передумови для поліпшення соціально-економічного стану країни у довгостроковій перспективі.

Крім того, буде унеможливлена мінімізація податкових зобов’язань шляхом реалізації одних тютюнових виробів під видом інших, реалізація яких передбачає інший порядок нарахування акцизного податку.