Пропонується встановити кримінальну відповідальність за шахрайство з ПДВ

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 3959 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації окремих положень діяльності Бюро економічної безпеки України», яким пропонується встановити кримінальну відповідальність за шахрайство з ПДВ.

Кримінальний кодекс передбачається доповнити статтею 222-2 «Шахрайство з податком на додану вартість» – розкрадання або заволодіння бюджетними коштами шляхом отримання бюджетного відшкодування або подання заяви про повернення суми бюджетного відшкодування на підставі подання завідомо неправдивих відомостей, в тому числі в результаті використання завідомо підробленого документа.

Санкція запропонованої статті залежно від кваліфікаційних ознак передбачає штрафи, громадські роботи та навіть обмеження й позбавлення волі.

Також цим законопроектом пропонується створити Бюро економічної безпеки – незалежний державний правоохоронного органу, який повинен виконувати функції аналітичної оцінки, запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, віднесених законом до його підслідності.