Пропонується встановити мораторій на монетизацію субсидій

В парламенті зареєстровано проект постанови № 10155 про запровадження мораторію на монетизацію субсидій – до проведення повного аналізу наслідків його запровадження для отримувачів та економіки країни.

Як говориться в пояснювальній записці до проекту, прискорення монетизації субсидій населенню, яка запроваджене з березня 2019 року, без належного аудиту наслідків може призвести до неплатежів громадян, вимкнення опалення у будинках та судової тяганини. Крім того, монетизація у виборчий період може мати ознаки підкупу виборців з використанням коштів державного бюджету.

Проектом передбачається, що Кабінет Міністрів України створить міжвідомчу комісію для проведення аудиту ризиків та наслідків монетизації субсидій, залучивши Рахункову палату, Державну аудиторську службу України, МЕРТ, міжнародні аудиторські компанії.

Також уряд має затвердити ціну на природний газ для населення з урахуванням концепції, що ціна газу власного видобутку для потреб населення складається виключно з ціни продажу газу суб’єктами ринку природного газу для ПАТ «НАК Нафтогаз України», тарифу на транспортування магістральними трубопроводами, тарифу на транспортування розподільними трубопроводами, тарифу на постачання. У структуру ціни на газ для населення не можуть включатися дохід («маржа») ПАТ «НАК «Нафтогаз України», збір у вигляді цільової надбавки, рентні платежі за видобуток газу та податок на додану вартість. Норма рентабельності для суб’єктів ринку природного газу ціни продажу газу не може перевищувати 12%.

Автор проекту – нардеп С. Каплін.