Пропонується визначити рішення суду виконавчим документом

В Україні гостро стоїть проблема незадовільного виконання рішень судів, і основна проблема полягає у оскарженні виконавчих документів, зауважив в.о. голови ВРП Олексій Маловацький під час засідання керівного комітету «Право-Justice».

На його думку, виконавчим документом може бути саме рішення суду: «Навіщо нам накази і виконавчі листи? Це додаткове документальне, процесуальне навантаження на суди. Давайте обговорювати можливість скасування виконавчих документів. І тоді питання щодо виконання рішення суду взагалі не поставатиме. Набрало рішення законної сили – у реєстрі отримуємо відповідну позначку і відразу блокуються рахунки й списуються грошові кошти. Непотрібні ніякі глобальні реформи, достатньо одну норму в чотирьох кодексах змінити і ми вирішимо проблему невиконання судових рішень. Україна зможе виконати зобов’язання перед Радою Європи, продемонструвавши позитивну динаміку».

Наразі виконання судових рішень належить до компетенції Державної кримінально-виконавчої служби, яка перебуває у системі виконавчої влади, проте відповідальність за  невиконання судових рішень несе судова влада. На думку Олексія Маловацького, доцільно надати  судовій гілці влади дієві механізми контролю за виконанням судових рішень.