Пропонується заборонити перевезення пасажирів автобусами без ременів безпеки

На сайті Мінінфраструктури для громадського обговорення оприлюднено проект урядової постанови  «Про внесення змін до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту».

Документом пропонується з 1 січня 2019 року заборонити перевезення пасажирів в автобусах з кількістю місць для сидіння більш як 9 (включаючи місце водія), які не обладнані тахографами (крім автобусів, які використовуються для регулярних перевезень на маршрутах протяжністю до 50 км і з максимально дозволеною швидкістю 40 км /година).

Окрім того, з 1 січня 2020 року пропонується заборонити використання автобусів, переобладнаних з вантажних транспортних засобів для здійснення пасажирських перевезень, крім автобусів категорії М2 по конструкції, призначених для перевезення виключно сидячих пасажирів на нерегулярних маршрутах протяжністю до 80 км і наявності сертифіката відповідності.

Також з 1 січня 2021 можуть ввести заборону на використання транспортних засобів для перевезення пасажирів, не обладнаних ременями безпеки, – крім транспортних засобів, які здійснюють перевезення пасажирів на міських маршрутах.