Пропонується заборонити продаж поліетиленових пакетів

Депутати пропонують заборонити продаж в магазинах та інших об’єктах роздрібної торгівлі надлегких та легких пластикових пакетів. Це передбачено законопроектом № 9507 «Про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену в цивільному обігу».

Втім, а обігу пропонують залишити біорозкладні пластикові пакети та надлегкі пластикові пакети, призначені для пакування свіжого м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів.

При цьому придатність пластикових пакетів до біорозкладу буде визначатися у відповідності до національного стандарту, а до набрання ним чинності – за результатами експертизи.

Крім того, законопроект передбачає обов’язкове маркування пластикових пакетів.

Мета ініціативи – зменшення обсягу відходів з поліетилену шляхом скорочення використання окремих видів продукції з поліетилену.

Законопроект вносить зміни до Закону України «Про захист прав споживачів», зокрема, встановлюючи відповідальність за порушення цього закону та визначаючи компетенцію у цих питаннях центрального органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів.

Зокрема, за реалізацію заборонених пакетів передбачається штраф у розмірі 500% вартості одержаної для реалізації партії товару, але не менше 100 НМДГ.