Пропонується запровадити е-декларування міжнародних посилок

Пропонується запровадити електронне декларування міжнародних поштових та експрес-відправлень. За основу прийнято відповідний законопроект №4279.

Згідно з проектом, оператори поштового зв’язку та експрес-перевізники будуть подавати відповідні реєстри – тимчасові та додаткові.

Документ визначає відомості, що вносяться у такі реєстри, встановлює процедури та строки їх подання митному органу. Закріплюється виключно письмова форма декларування товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях.

Базою оподаткування митними платежами товарів, що пересилаються у таких відправленнях на адресу одержувачів-підприємств, є їх сумарна митна вартість.

Законопроект розширює перелік товарів, переміщення яких забороняється у міжнародних поштових та експрес-відправленнях. Зокрема, це алкогольні напої та/або тютюнові вироби, які пересилаються на адресу громадян або відправляються громадянами не залежно від вартості; товари, заборонені до переміщення відповідно до законодавства України.

Крім того, розширюється перелік документів, за допомогою яких українці можуть підтверджувати фактурну вартість товарів (розвиток е-комерції).