Пропонується збільшити штраф за порушення правил користування ременями безпеки

Знизити смертність та травматизм на дорогах України можливо шляхом збільшення рівня користування ременями безпеки та мотошоломами – так вважають автори зареєстрованого в парламенті законопроекту № 8492 про внесення змін до статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Законопроектом пропонується внести зміни до частини 5 статті 121 КпАП та збільшити штраф за порушення правил користування ременями безпеки та мотошоломами – з 51 гривні до 850 гривень.

Народні депутати вважають, що таке посилення відповідальності за порушення підпунктів «в», «г» пункту 2.3 та підпункту «б» пункту 5.2 Правил дорожнього руху сприятиме підвищенню безпеки водіїв та пасажирів транспортних засобів, а також збереженню їхнього життя та здоров’я.

Нагадаємо, у підпункті «в» пункту 2.3 ПДР визначено, що для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов’язаний на автомобілях, обладнаних засобами пасивної безпеки (підголовники, ремені безпеки), користуватися ними і не перевозити пасажирів, не пристебнутих ременями безпеки. Це, зокрема, стосується і пасажирів на задніх сидіннях. В свою чергу, підпунктом «г» передбачено, що під час руху на мотоциклі і мопеді водій зобов’язаний бути в застебнутому мотошоломі і не перевозити пасажирів без застебнутих мотошоломів.

Наразі адміністративне покарання за порушення правил користування ременями безпеки та мотошоломами в Україні становить 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (51 грн). В пояснювальній записці до проекту зазначається, що такий розмір  штрафу є занадто поблажливим та неспіврозмірно низьким порівняно з тяжкими наслідками, які можуть бути спричинені через недотримання правил, окрім того, створює у водіїв та пасажирів уявлення, що порушення цих норм є чимось дріб’язковим та несуттєвим. Сукупність цих факторів сприяє масовому ігноруванню користування ременями безпеки та мотошоломами, що призводить, в свою чергу, до збільшення кількості загиблих та травмованих на дорогах України.