Пропонується змінити систему працевлаштування осіб з інвалідністю

 Урядом розроблено законопроект щодо працевлаштування осіб з інвалідністю, який повністю змінює підходи держави до працевлаштування людей з інвалідністю та переходить від неефективної системи штрафів та покарань роботодавців до механізмів заохочень.

Основні зміни, що запроваджує проект:

1. Запровадження сплати цільового внеску замість штрафів за невиконання нормативу працевлаштування.

2. Розширення категорій підприємств, які можуть користуватися фінансовою підтримкою для забезпечення працевлаштування осіб з інвалідністю.

3. Розширення можливостей для працевлаштування осіб з інвалідністю шляхом набуття будь-яким суб’єктом господарювання статусу підприємства трудової інтеграції за умови відповідності законодавчо визначеним критеріям.

4. Можливість заснування підприємств захищеного працевлаштування, які мають на меті не отримання прибутку, а забезпечення працевлаштування осіб із важкими формами обмежень функціонування.

5. Створення спеціального фонду державного бюджету для підтримки працевлаштування осіб з інвалідністю шляхом накопичення внесків роботодавців.

6. Гарантоване для працівника збереження трудових відносин з роботодавцем, де з працівником трапився нещасний випадок на виробництві/професійне захворювання.

7. Обов’язкове включення до механізму працевлаштування соціальних послуг (соціального супроводу на робочому місці, персонального асистента, перекладу жестовою мовою та інші).

8. Залучення до механізму сприяння зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю приватних агенцій працевлаштування.