Пропонується зобов’язати громадян прив’язати SIM-карту до паспорту

Робоча група з протидії сірому імпорту у Комітеті ВР з питань цифрової трансформації напрацювала законопроект про внесення змін до Закону України «Про електронні комунікації» щодо ідентифікації користувачів електронних комунікаційних послуг.

Враховуючи стрімкий розвиток цифрової економіки, ідентифікація абонентів стає важливою складовою формування ефективної системи безпеки для захисту персональних даних користувачів. Вже зараз багато хто користується інтернет-банкінгом, отримує виписки на свої мобільні телефони, замовляє товари та послуги онлайн. Разом з цим зростають і ризики шахрайства. Внаслідок викрадення телефонів, у пам’ять яких були внесені персональні дані, виникають прикрі ситуації з банківськими рахунками.

Законопроектом передбачається, що кінцевий користувач зобов’язаний здійснити ідентифікацію у постачальника електронних комунікаційних послуг у порядку, встановленому правилами надання та отримання послуг.

Зважаючи на те, що більшість абонентських номерів сьогодні вже «прив’язані» до конкретних осіб через банківські послуги, реєстрація у постачальників електронних комунікаційних послуг є лише формальністю, вважають автори проекту. В той же час вона створить умови для застосування надійного захисту абонентів від шахрайських схем.

Ознайомитися з текстом документа можна за посиланням: https://bit.ly/3xuZMVv. Пропозиції до законопроекту приймаються на адресу: [email protected] до 21 серпня 2021 року.

Зазначимо, що це вже не перша подібна ініціатива, депутати робили спроби і зобов’язати громадян офіційно зареєструвати свої номери, і намагалися запровадити продаж SIM-карт за паспортами, ал такі законопроекти не мали успіху.