Пропонуються стабільні рентні платежі для мобільних операторів

Мінцифра розробила законопроект про зміни до Податкового кодексу щодо встановлення мораторію на індексацію рентної плати для операторів мобільного зв’язку за користування радіочастотами до 30 червня 2024 року.

Для швидкої реалізації такої ініціативи КМУ вирішено внести її як додаткове положення до законопроекту № 5600.

Зміни необхідні для пришвидшення покриття мобільним зв’язком сільської місцевості, адже мобільні оператори могли б направляти 102 млн грн щороку на розбудову мережі 4G у сільській місцевості та автошляхах замість сплати додаткових податків, пояснили в Мінцифри.

На сьогодні вартість базової станції мобільного зв’язку становить від 1 до 2 млн грн і не окуповується в селах тривалий час через малу кількість абонентів. До того ж основні витрати операторів для роботи базових станцій на електроенергію виросли порівняно з минулим роком, а індексація додатково вплине на можливості фінансування мобільної мережі. У березні 2020 року мобільні оператори придбали нові ліцензії на частоти за 600 млн грн. Вони мають забезпечити доступ до 4G для 90% населення до липня 2022 року, покрити мережею усі міжнародні шляхи до 2023 року, а національні автошляхи — до липня 2024 року. Орієнтовний обсяг інвестицій операторів у межах проєкту становить близько 15 млрд грн у найближчі кілька років. Стабільне та прогнозоване податкове навантаження допоможе операторам досягти цих цілей.