Пропонуються законодавчі зміни щодо ідентифікації та реєстрації тварин

В парламенті зареєстровано законопроект № 9022 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин».

Пропонується внести зміни до статті 107-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За порушення законодавства з ідентифікації та реєстрації тварин передбачено встановити накладення штрафу на громадян від 25  до 30 неоподатковуваних мінімумів, а на ФОП та уповноважених осіб – від 60 до 90 неоподатковуваних мінімумів, за повторність відповідно 40-50 та 100-150   неоподатковуваних мінімумів.

Також пропонується запровадити відповідальність за порушення законодавства з ідентифікації та реєстрації тварин та невиконання законних вимог посадової особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ідентифікації та реєстрації тварин, його територіального органу для операторів ринку тварин у розмірах від двох до 10 мінімальних заробітних плат.

Законопроектом пропонується:

– встановлення єдиних правил державного нагляду і контролю за ідентифікацією та реєстрацією тварин в господарствах операторів ринку тварин;

– визначення складових системи ідентифікації та реєстрації тварин;

– спрощення механізму відшкодування коштів з Державного бюджету України за проведену ідентифікацію тварин для власників тварин – фізичних осіб;

– запровадження ідентифікації та реєстрації домашніх тварин – котів, собак та диких тварин, які перебувають у неволі чи у напіввільних умовах, державний облік та контроль за їх ветеринарно-санітарними обробками та переміщенням.

Очікується, що прийняття змін дозволить усунути відмінності між законодавствами України та ЄС, допоможе реалізувати основні стратегічні завдання у сфері охорони здоров’я населення.