Пропонуються зміни для захисту географічних зазначень українських продуктів

Уряд ініціює законопроект, який посилить охорону географічних зазначень для української сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, зокрема в ЄС.

Україна має багато унікальних продуктів із історичним географічним походженням. Наразі Євросоюзом вже визнано такі українські продукти з географічним зазначенням, як «мелітопольська черешня», «гуцульська овеча бриндзя» і «гуцульська коров’яча бриндза». Наразі проходить підготовча робота для реєстрації нових географічних зазначень України, зокрема, «Вина Шабаг» (Одеська обл.), «М’ясо баранини «Фрумушика» (Одеська обл.), «Вина Аша-Абаг» (Одеська обл.), «Херсонський кавун» (Херсонська обл.), «Мед Закарпаття» (Закарпатська обл.) та інших.

Очікується, що реалізація законопроекту дозволить:

  • включати національні українські продукти з географічними зазначеннями до відповідного реєстру ЄС для їх охорони на території країн-членів ЄС;

  • врегулювати особливості підготовки до реєстрації, використання та захисту географічних зазначень для сільськогосподарської продукції і харчових продуктів, визначити засади охорони традиційних гарантованих особливостей сільськогосподарської продукції і харчових продуктів;

  • досягти відповідності законодавства України із законодавством ЄС у зазначеній сфері відповідно до Угоди про асоціацію.